ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435880
*
nr 443 5880
Spegel
rekt, höjd: 92
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 17:58:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 17:35:00
1
300 kr
9/12 11:34:08
2
400 kr
11/12 09:10:30
3
400 kr
11/12 09:10:53
3
450 kr
11/12 15:07:45
4
600 kr
11/12 15:11:35
3
550 kr
11/12 15:18:14
3
750 kr
11/12 15:20:22
4
700 kr
11/12 15:21:22
4
900 kr
11/12 15:30:18
3
850 kr
11/12 15:57:23
5
Vinnande bud
11/12 17:07:20
3
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 443 5880
Spegel
rekt, höjd: 92
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 17:35:00 | 1 | 300 kr |
9/12 11:34:08 | 2 | 400 kr |
11/12 09:10:30 | 3 | 400 kr |
11/12 09:10:53 | 3 | 450 kr |
11/12 15:07:45 | 4 | 600 kr |
11/12 15:11:35 | 3 | 550 kr |
11/12 15:18:14 | 3 | 750 kr |
11/12 15:20:22 | 4 | 700 kr |
11/12 15:21:22 | 4 | 900 kr |
11/12 15:30:18 | 3 | 850 kr |
11/12 15:57:23 | 5 | Vinnande bud |
11/12 17:07:20 | 3 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23